UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Dzisiejsza data itp
Login: Hasło:
Zgoda nie zawsze buduje - czyli nadgorliwość gorsza od...Dokręcanie podatkowej śruby nie jest korzystne dla budżetuRząd oskładkuje umowy-zleceniaMF wyjaśnia, że... w Polsce płacimy niższe podatki, niż w innych krajachAbolicja składek ZUS - upływający terminUłatwienia w rachunkowości dla jednostek mikroZUS: Wypłata zawieszonych emeryturAniołowie Biznesu po raz 6.Walka z międzynarodowymi oszustwami związanymi z podatkiem VAT
Strona 1 z 1
Kasa fiskalna, a nowa działalność
(Kategoria: VAT i akcyza)
2011-10-31 11:10:12
~mola
 Witam, pare lat temu miałam działalność, w której musiałam mieć kasę. Działalność zamknełam, teraz otwieram nową, czy muszę mieć kasę od zaraz?
<<< - 1 - >>>

2011-10-31 11:44:05
Jaka branża? Na czym dg będzie polegała?
2011-10-31 11:56:41
~mola
 sprzedaż towarów na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospod.
2011-10-31 11:58:18
~mola
 wcześniej taxi
2011-10-31 12:00:50
To - są chyba -  limity do których nie prowadzisz kasy fiskalnej... ale np. sprzedając części samochodowe dla osób fiz. nie prowadzących dg - musisz mieć od razu kasę fiskalną.

Nie mam kasy, więc dokładnie nie wiem.... musisz poczytać przepisy, albo poczekać na opinię kogos doświadczonego w temacie....
2011-11-02 12:07:32
~mola
 proszę o pomoc, co w sytuacji gdy na infolini podatkowej dostaję dwie odmienne odpowiedzi, raz że kasę muszę miec, raz ze nie muszę do osiągnięcia pewnych obrotów.
Jeśli zadecyduję, ze odpowiedz o brako obowiązku jest złuszna, a potem kontrola powie, ze kasa powinna być i wlepią mi karę to jak udowodnic, że taka odpowiedz jest od osoby z infolinii. Czy to wogóle coś da?
2011-11-02 12:59:52
Skoro masz różne odpowiedzi, to najlepiej będzie, jeśli wystąpisz z wnioskiem o interpretację.
2011-11-02 13:55:11
~mola
 a jak to się robi?
2011-11-02 19:21:37
~Irenka
Już kiedyś przerbiałam ten temat. O ile wszyskie limity VAT , ryczałt KH odwołują się zazwyczaj do roku poprzedniego to przy kasie takiego odwołania nie ma Podatnicy, którzy po raz kolejny rozpoczynają działalność gospodarczą, powinni pamiętać o pułapce podatkowej, która wiąże się z ewidencjonowaniem działalności w kasie rejestrującej. Ze zwolnienia z obowiązku stosowania kas rejestrujących mogą mianowicie korzystać tylko ci podatnicy, którzy w latach ubiegłych nie utracili prawa do zwolnienia z obowiązku stosowania kas Obecnie przepis  § 3 ust 8 pkt 1 Rozporz MinFin DZ.U Nr 138 poz 930 z dnia 26 lipca 2010 . Czyli zwolnień w sprawie kasy nie stosuje się do podatników , którzy przed dniem 1 styczna 2011 utracili prawo do zwolnienia z obowiazku ewidencji na kasie. Czyli otwierajac działalnośc , jezli już kiedys istniał obowiązek instalaci kasy trzba ją zainstalowac przed pierwszą sprzedażą na rzecz osób fizycznych .
2011-11-03 10:51:48
~Optima
Ja też rozumię rozporządzenie jak Irenka. Wyraźnie w nim pisze: zwolnien nie stosuję się d otych, którzy utracili takie prawo. Nie ma żadnego przedziału czasowego.
2011-11-03 16:47:59
~Mola
 Ok, ale to było Taxi i trzebabylo w 2004 r mieć w związku z tym kasę. Obrót był minimalny i firma została zamknięta.znalazłam interpretacje z tamtych czasów ze pan miał Taxi i punkt ksero. I w punkcie ksero nie musiał mieć kasy do limitu.poprostu to specyfika Taxi. Teraz będzie inna działalność.
2011-11-03 17:45:30
~Irenka
Według mnie nie jest ważne dlaczego trzeba było kiedyś zainstalować kasę ze względu na obót czy specyfike sprzedaży np sprzedaż gazu, alkoholu, wyrobów , taxi itp. ( obowiązek od razu bez względu na limit obrotów ). Taki obowiązek zaistniał , utracili prawo zwolnienia z ewidencji na kasie z takich czy innych przyczyn określonych w ustawie i teraz nie mają juz możliwości wyboru ciąży na nich obowiązek ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Uważam ,że przepis jest chory, ale na to nic juz nie poradzę. A co do tej interpretacji to może inny przykład np sprzedaję alkohol do razu kasa i prowadzę sobię np naprawę obuwia jeżeli mam obowiązek instalacji kasy ze względu na alkohol to również naprawę obuwia na rzecz osób fizycznych muszę ewidencjonować na kasie pomino ,że nie przekroczyłam limitów , mam obowiązek instalacji kasy z innego tytułu. Nie wiem każdy interpretuje przepisy inaczej , ale według mnie w tej sytuacji od kasy nie da się uciec.
2011-11-04 11:10:39
~mola
 ,,Od dnia 1 stycznia 2004r. podatnicy wykonujący usługi taksówkowe są obowiązani do prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas o przeznaczeniu specjalnym. Obowiązek ten nie dotyczył innych obrotów podatnika, gdyż na podstawie § 3 ust. 1 pkt 3 w/w rozporządzenia oraz § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2004 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. Nr 273, poz 2706), o ile kwota obrotu z działalności, o której mowa w art. 29 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz.U. Nr 11, poz. 50 z późn. zm.) oraz art. 111 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług, nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym kwoty 40.000 zł, z zastrzeżeniem ust. 7 w/w § 3, które stanowią, że zwolnienie traci moc po upływie dwóch miesięcy, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło w ciągu 2005 roku przekroczenie kwoty obrotów w wysokości 40.000 zł z działalności, o której mowa w art.29 ust.1 i art. 111 ust. 1 w/w ustaw. Biorąc powyższe pod uwagę, obowiązek ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej w działalności polegającej na świadczeniu usług kserograficznych powstanie po upływie dwóch miesięcy po przekroczeniu kwoty obrotów w wysokości 40.000 zł z obu działalności łącznie tj. z usług taksówkowych oraz kserograficznych. Informuje się, że interpretacja dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia tego zdarzenia. Interpretacja nie jest wiążąca dla podatnika, płatnika lub inkasenta, wiąże natomiast właściwe organy podatkowe i organy kontroli skarbowej - do czasu jej zmiany lub uchylenia."



 
<<< - 1 - >>>


Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:



Forum podatkowe "Oleńka"


O nas
Regulamin
Cennik
Reklama
Kontakt
Dojazd
RSS
taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl