UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Dzisiejsza data itp
Login: Hasło:
Świadczenia kanadyjskie przelewem na konto w PolsceNaczelny Sąd Administracyjny stanął po stronie podatnikaSejm przyjął nowe prawo antymonopoloweKonferencja: Czarna Lista Barier 2014Ponad 5 mln deklaracji PIT przez InternetNIK pozytywnie o ZUS w roli zakładu emerytalnegoNIK o ochronie klientów rynku finansowego
Strona 1 z 1
Odwrotne obciążenie
(Kategoria: KH)
2013-02-19 10:31:52
~Tigri
Witam,
 
dostałsam fakturę za szkolenie z adnotacją "odwrotne obciążenie", faktura netto+vat=brutto, w zwiąku z tym tylko odliczam VAT czy jeszcez naliczam VAT?
<<< - 1 - >>>

2013-02-19 10:59:22
skoro odwrotne obciążenie, to nie powinno być vatu na tej f-rze. VAT powinien rozliczyć nabywca.
Za co ta f-ra?
2013-02-19 11:41:37
~Tigri
Faktura za szkolenie.
 
wtedy naliczamy i odliczamy. czyli VAt i takwyjdzie na zero.
2013-02-19 11:45:18
~Ivetta
tak, ale jako podstawe naliczenia polskiego vat musisz przyjac te wartosc juz z vatem zagranicznym. Nie odliczasz go. Moim zdniame jego w ogole na tej fakturze nie powinno byc
2013-02-19 13:22:25
~Tigri
Hmm to co zrobić?
najpierww była faktura proforma, później faktura Vat z opisem "odwrotne obciązenie". Troszkę zaskoczyłam się i pisze na formum,licząc na pomoc ;)
 
wg nowych zasad w 2013 jeżeli jest NIP polski i sziedzibę z w polsce to faktura jest z VAT. A jeżeli NIP zagraniczny to bez VAT? 
2013-02-19 14:44:34
~Sebek
jakich nowych zasad?
 
Art. 28b. 1. Miejscem świadczenia usług w przypadku świadczenia usług na rzecz podatnika jest miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą posiada siedzibę działalności gospodarczej, z zastrzeżeniem ust. 2-4 oraz art. 28e, art. 28f ust. 1 i 1a, art. 28g ust. 1, art. 28i, art. 28j ust. 1 i 2 oraz art. 28n.

czyli miejsce swiadczenia masz w Polsce, faktura nie powinna zawierać vat, bo to Ty masz sama go tu naliczyć i odprowadzić w Polsce. Czy sprzedający ma w Polsce siedzibę/oddział? posługuje się polskim nip? 
<<< - 1 - >>>


Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:



Forum podatkowe "Oleńka"


O nas
Regulamin
Cennik
Reklama
Kontakt
Dojazd
RSS
taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl